wtorek, 9 września 2014

T.J. Murphy. Sprawność. Siła. Witalność – Jak CrossFit® zmienił moje życie

Bieganie, jazda na rowerze czy rolki na stałe zagościły w naszym życiu. Modne się stało dbanie o siebie, aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. To jest strasznie fajne.. udając się na wieczorną przebieżkę, szeroko się uśmiecham widząc wszędobylskich biegaczy, zarówno tych stałych, jak i zupełnie początkujących. Jednak ile osób, tyle preferencji. Jedni wolą spokojny i jednostajny trucht, inni zmienne tempo z podbiegami, kolejni ostry wycisk na siłowni, a wodolubni pływanie. Każda dziedzina sportowa ma swoje pozycje w literaturze, a ja ostatnio zapoznałam się z książką o Crossfit.

Słyszeliście o tej metodzie ćwiczeń? CrossFit to wyczerpujące treningi, odbywające się w surowych warunkach, najczęściej w garażach lub industrialnych halach. Z tych morderczych treningów korzystają najczęściej amatorzy sportu, których nudzi monotonna siłownia, a standardowe ćwiczenia nie przynoszą im satysfakcji. Dzięki crossfitowym ćwiczeniom na granicy wytrzymałości, amatorzy tego sportu osiągają świetne efekty - Ci którzy złapali "bakcyla" zgodnie twierdzą, że osiągane przez nich efekty są znacznie lepsze w porównaniu z wcześniejszymi treningami.


T.J. Murphy. Sprawność. Siła. Witalność – Jak CrossFit® zmienił moje życie.Książka wygląda raczej dość niepozornie - 237 stron, miękka oprawa, surowy papier - bardzo pasuje do CrossFitu - surowa, czarno biała, papier niewyszukany, w środku jedynie kilka kolorowych fotografii na błyszczącym papierze. Kolor okładki, ciemne fotografie w czerwonych konturach, krzyczą że to krew, pot i łzy. Jakoś przywodzi to na myśl, że ten CrossFit to żmudne, czarno-białe ćwiczenia, które jednak dają kolorowy i spektakularny efekt. 
Pewnie tak jest. Ja nie próbowałam. Jeszcze.

O czym jest książka?
W ciekawy sposób opisuje istotę Crossfitu. Głównym wątkiem jest metamorfoza biegacza, który nabawił się kontuzji i jego pierwsze, a także kolejne spotkania z Crossfitem. Pozycje bardzo ciekawie napisana, czyta się łatwo i przyjemnie, jednak narracja w bardzo amerykańskim stylu - dla mnie może trochę zbyt patetycznie. Śmiem jednak twierdzić, że aby zachęcić potencjalnych sportowców, taki język jest jak najbardziej na miejscu i większości osób się spodoba. Bardzo miły jest też polski akcent już na samym początku - wstęp od Piotra "Glacy" Mohameda, wokalisty Sweet Noise, który jest największym w Polsce orędownikiem Crossfitu. 

Pozycję polecam wszystkim, którzy poszukują treningu odpowiedniego dla siebie, mają wiele zapału i energii do podjęcia aktywności sportowej, a także tym, którzy nudzą się na siłowni czy zwykłym fitnessie. Może po lekturze odważą się na coś nowego i również poczują ducha walki, rywalizacji i sportu. 

A teraz niespodzianka. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa SQN chciałabym oddać w dobre ręce jedną książkę "Sprawność. Siła. Witalność – Jak CrossFit® zmienił moje życie." 

Co trzeba zrobić, aby otrzymać egzemplarz książki pocztą? 

Wystarczy komentarz pod tym postem. Napiszcie co Was motywuje do aktywności fizycznej i jakie macie sposoby na najzwyklejszego w świecie "lenia". Nie zapomnijcie w komentarzu umieścić też maila do kontaktu. Na Wasze wpisy czekam do końca tygodnia (do niedzieli 14.09.2014r.), zwycięzcę ogłoszę w przyszły poniedziałek (15.09.2014r.), a książkę wyślę niezwłocznie po ustaleniu adresu odbiorcy (na terenie Polski). 

Zachęcam do komentowania i rozpoczęcia swojej przygody z CrossFit!

4 komentarze:

 1. oooo to ja, to ja! to coś dla mnie! moja historia z CrossFit Rzeszów zaczęła się w maju. Nie wiem jakim cudem odważyłam się pójść sama na pierwsze zajęcia, ale od przekroczenia progu wiedziałam że jestem w odpowiednim miejscu, najlepszym dla mnie. Pierwszy trening i kolejne INTRO dawały w kość, ale za każdym razem wychodzilam z nich silniejsza dzięki trenerom i ludziom z BOX'a. Ci ludzie, trenerzy, atmosfera... nie była mi potrzeba motywacja do tych trenigów! dzięki nim! mimo, że poranki jeszcze zimne, mimo że do boksu nie raz na 6 musiałam wstać o 5, mimo że autobus jechał przez całe miasto, mimo, że szłam tam piechotą godzinę, mimo, że po treningu styrana biegłam na zajęcia, mimo, że z studenckiego konta wypływa 120 zł.. mimo to wszystko kocham CROSSFIT i uważam, że to najlepsza opcja treningowa! tam pokonywałam swoje słabości, tam wylewałam siódme poty i tam zostało moje sportowe serce... jeżeli jeszcze nie spróbowaliście, to koniecznie to zróbcie. Raz spróbujecie, na pewno wrócicie...
  a jak zmobilizować się do reszty? biegam kiedy chcę, nie na przymus, a resztę treningów- przypominam sobie po co zaczęłam
  życzę wytrwałości w podjętych działaniach!
  Pozdrawiam!

  weronika1993@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Banalne ale mój Dyzio ;D czyli nikt inny jak pies z ADHD który codziennie daje mi wycisk i biegamy po 6 km ;p jak któegos dnia mam lenia to tak ujada i nie da spokoju dopóki nie pojdziemy na biegany spacer ;p kiedys leń kosztował mnie 50 zł bo Dyziek tak ujadał ze sąsiad wezwał Straż Miejską któa ukarała mnie mandatem za zakłocanie porzadku hahaha
  takze nie ma zmiłuj ;D motywacja jest !!

  Pozdrawiam
  Iza
  izusc2@yahoo.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję Wam za komentarze. Podjęcie decyzji którą z Was mam nagrodzić jest bardzo trudna. Weronika złapała już bakcyla CrossFitowego, więc pozycja na pewno jest dla niej kusząca. Iza biega z szalonym psem i może także zainteresuje się tą opcją treningową, tym bardziej po lekturze.

  A teraz niespodzianka! Każda z Was otrzyma egzemplarz książki. Dziękuję za udział w zabawie i gratuluję! :) Sprawdźcie maile i wyślijcie mi wiadomość zwrotną.

  OdpowiedzUsuń
 4. dziekuje bardzo ;) chetnie dowiem się cos wiecej o tym CrossFicie zwłąszcza ze teraz jest chyba moda na niego ;p ciągle wszedzie o tym mowa ;)

  OdpowiedzUsuń