Konkurs makaronowy z Barillą

Kuchnia włoska słynie z ilości kształtów makaronów, jednak ta mnogość ma swoje uzasadnienie. Choć wszystkie makarony sporządzone są z tego samego rodzaju ciasta, to każdy z nich pasuje do innego sosu. W Polsce także już możemy zakupić produkty rodem z Włoch i tu mogę z czystym sumieniem polecić firmę Barilla, która w swoim asortymencie ma ponad 20 różnych makaronów. Z marką spotkałam się już dawno temu, kiedy odkryłam, że w ich ofercie jest makaron bucatini. Ten makaron nadaje się idealnie do zapiekanego tortu makaronowego, takiego jak Wam kiedyś już prezentowałam (Makaronowy Tort Bucatini).

Wspólnie z marką Barilla chciałabym Was zaprosić na konkurs.

Zadanie polega na podzieleniu się w komentarzu pod tym postem przepisem na ulubiony sos do makaronu. Na Wasze komentarze czekam do 30 sierpnia (niedzieli) włącznie, a wyniki ogłoszę kolejnego dnia tj. 31 sierpnia. Nie zapomnijcie o podaniu swojego adresu mailowego w komentarzu - Laureatów poproszę o podanie danych adresowych, które następnie przekażę do sponsora nagród, celem ich przesłania.

Nagrody to: 3 x zestaw 4 makaronów i 2 sosów Barilla

 Wracając do makaronów...
Jest taka zasada, że im  makaron jest cieńszy, tym sos z którym należy go podać powinien mieć lżejszą, bardziej płynną konsystencję.  Kolejna zasada, o której muszą pamiętać szczególnie miłośnicy zapiekanek, mówi, że do pieca najlepiej nadają się makarony grubsze i większe.  Pamiętajcie także, że na rodzajach pasty  posiadających dużo ,,próżni” utrzyma się więcej sosu, a makaron żłobkowany łączy się z sosem znacznie łatwiej niż ten gładki. Aby makaron przesiąkł smakiem sosu, możecie odcedzić go dwie minuty przed końcem czasu gotowania i podgrzewać trzy minuty w naczyniu z sosem, cały czas mieszając. Nawet jeśli już wiecie z jakim sosem połączyć kultowe motylki, czyli słynne farfalle, zobaczcie jak robi to Stefano Terrazzino: https://www.youtube.com/watch?v=HPBAuT5Zaak

Pozwolę sobie jeszcze skorzystać z archiwum Barilla Polska i przedstawić Wam ich propozycję na farfalle. Mi ten przepis się podoba i na pewno go wkrótce przyrządzę:


FARFALLE W POMIDORACH Z SEREM RICOTTA
W KREMIE Z ORZECHÓW


Składniki na 4 duże porcje:
·         Makaron Farfalle Barilla 400 g
·         Pomidorki koktajlowe 300 g
·         Świeży ser ricotta 80 g
·         Migdały 30 g
·         Orzechy pinii 30 g
·         Pistacje 30 g
·         Śmietana 25 ml
·         Bazylia 1 pęczek
·         Pół cebuli
·         Oliwa z oliwek Extra vergine 4 łyżki
·         Sól i pieprz do smaku

Przygotowanie:
Zagotuj wodę na makaron, przynajmniej 1 litr na 100 ml. Pamiętaj, żeby posolić wodę dopiero gdy zacznie wrzeć.Pokrój pomidorki w kostkę i razem z drobno pokrojoną cebulą zacznij podsmażać je na zimnej oliwie. Zmiksuj pistacje, migdały i orzechy pinii ze śmietaną. Odcedź makaron i dodaj na patelnię do sosu. Dodaj świeżą bazylię.   Spód talerza wyściel cienką warstwą kremu z orzechów i nałóż makaron. Na wierzchu połóż kawałki świeżego sera ricotta.

Szybciutko policzyłam kaloryczność takiego posiłku i niestety nie jest to przepis typu "jedz i chudnij": 1 porcja to ok. 630 kcal, węglowodany: 80g, białko: 18g, tłuszcz: 26g.

SMACZNEGO!

A jaki będzie Wasz przepis? Jestem bardzo ciekawa z czym jadacie kluski :)
I jeszcze regulamin zabawy:

§ 1.

POSTANOWIENIA OGÓLNE
 1. Organizatorem konkursu pod nazwą „Gotuj ze Stefano” zwanego dalej „Konkursem”, jest Barilla Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-822, przy ul. Poleczki 23.
 2. Administratorem Konkursu jest Aurora Communication Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 3. 04-030, przy ul. Waszyngtona 33/61, zwana dalej „Administratorem”. Wszelką korespondencję z Administratorem należy kierować na: k.miklaszewska@pegasus.pl.
 4. Konkurs trwa od dnia 21 sierpnia 2015 r. do 30 sierpnia 2015 r., przy czym czas trwania Konkursu na poszczególnym Blogu, będzie ustalany indywidualnie przez właściciela Bloga i podawany do informacji na stronie Bloga wraz z pozostałymi informacjami o Konkursie.
§ 2.

WARUNKI UCZESTNICTWA
 1. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, posiadająca miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestnicy Konkursu w dalszej części niniejszego Regulaminu zwani są „Uczestnikami”, a każdy z osobna „Uczestnikiem”.
 2. Z uczestnictwa w Konkursie wyłączeni są członkowie organów statutowych Organizatora, Administratora, pracownicy lub współpracownicy któregokolwiek z powyższych podmiotów (tj. osoby współpracujące z którymkolwiek z powyższych podmiotów na innej podstawie niż umowa o pracę).
 3. Warunkami niezbędnymi do wzięcia udziału w Konkursie przez Uczestnika są:
  1. akceptacja postanowień Regulaminu;
  2. wykonanie zadania konkursowego na zasadach określonych w Regulaminie.


§ 3.

ZASADY KONKURSU
 1. Zadaniem Uczestnika Konkursu jest umieszczenie odpowiedzi nawiązującej do zadania konkursowego w komentarzu pod postem konkursowym na Blogu.
 2. Zwycięzcami Konkursu zostaną trzej autorzy najbardziej kreatywnych prac umieszczonych na pojedynczym Blogu.
 3. Wszystkie odpowiedzi podlegają ocenie Organizatora lub osoby prowadzącej Blog i od ich decyzji zależy ostateczny wybór Zwycięzców.
 4. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygraniu Konkursu do dnia 31 sierpnia 2015. Na Blogu zostanie zamieszczony post informujący o wynikach Konkursu lub właściciel bloga wyśle informację w wiadomości prywatnej. Zwycięzcy zostaną poproszeni o podanie Administratorowi w wiadomości prywatnej swoich danych osobowych celem przesłania nagrody (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, na który przesłana ma być nagroda, numer telefonu Zwycięzcy).
 5. Zwycięzcy Konkursu obowiązani są w terminie 3 dni roboczych od dnia zamieszczenia na Stronie wiadomości, o której mowa w ust.4 niniejszego paragrafu, do przesłania Administratorowi danych, o których mowa w powyższym ust. 4.
 6. Nieprzesłanie Administratorowi danych, o których mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu, w terminie, o którym mowa w ust. 5 niniejszego paragrafu, skutkuje utratą prawa do nagrody.
 7. Niedopuszczalne jest:
  1. naruszanie jakichkolwiek praw osób trzecich
  2. naruszanie jakiegokolwiek spośród punktów niniejszego Regulaminu;
  3. podejmowanie działań sprzecznych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, zasadami współżycia społecznego lub naruszających prawa osób trzecich, w tym w szczególności zamieszczanie w odpowiedziach konkursowych wulgaryzmów, treści obraźliwych itp.
 1. W przypadku podejrzenia o działania niezgodne z niniejszym Regulaminem, Organizator ma prawo w każdym momencie do:
  1. natychmiastowego wykluczenia Uczestnika Konkursu poprzez usunięcie jego odpowiedzi konkursowej;
  2. pominięcia Uczestnika Konkursu w procesie rozdysponowania nagród;
 1. Uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo do złożenia reklamacji w trybie określonym w § 6 Regulaminu.
 2. Uczestnik może wziąć udział w konkursie za pośrednictwem tylko jednego Bloga.
§ 4.

NAGRODY
 1. Organizator przewidział nagrodzenie 3 osób z każdego Bloga, które udzielą najlepszych, zdaniem Organizatora lub osoby prowadzącej Blog, odpowiedzi na zadanie konkursowe. Nagroda to zestaw losowo wybranych makaronów i sosów Barilla (4 makarony i 2 sosy) o wartości około 50 pln.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo przyznania nagrody dodatkowej (specjalnej) w przypadku, gdy więcej prac niż zakładane spełni oczekiwania konkursowe pod względem kreatywności
  i realizacji.
 3. Zwycięzcy nie przysługuje prawo wymiany nagrody na ekwiwalent pieniężny lub zamiany na inną nagrodę rzeczową.
 4. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski.
§ 5.

ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD I SPOSÓB WYDAWANIA NAGRÓD
 1. Nagrody zostaną przesłane przesyłką kurierską na adres podany przez Zwycięzcę stosownie do postanowień § 3 ust. 4 Regulaminu.
 2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie nagrody Zwycięzcy, który podał Administratorowi  nieprawidłowe lub niepełne dane, w sposób uniemożliwiający dostarczenie nagrody. W przypadku zmiany danych, Uczestnik Konkursu jest zobowiązany niezwłocznie poinformować Administratora o tym fakcie poprzez wysłanie wiadomości stosownie do postanowień § 3 ust. 4 Regulaminu.
 3. W przypadku nieodebrania nagrody przez Zwycięzcę, skutkującego zwrotem Organizatorowi przesyłki zawierającej nagrodę, Zwycięzca traci prawo do nagrody. W takim wypadku nagroda pozostaje własnością Organizatora.
 4. Niedozwolone jest przenoszenie praw do nagrody na jakąkolwiek osobę trzecią.
§ 6.


REKLAMACJE
 1. Każdy Uczestnik Konkursu może złożyć u Organizatora reklamację w związku z Konkursem.
 2. Reklamację należy złożyć w formie e-maila na adres Administratora z podaniem zwrotnego adresu e-mail, na który zostanie przesłana odpowiedź.
 3. Reklamację rozpatruje Komisja Reklamacyjna w składzie trzech osób wskazanych przez Organizatora.
 4. Reklamacje należy składać przez cały czas trwania Konkursu oraz przez okres 3 dni od dnia zakończenia Konkursu.
 5. Komisja Reklamacyjna rozpatruje reklamację w ciągu 7 dni roboczych od daty jej otrzymania. O rozpatrzeniu reklamacji Administrator poinformuje Uczestnika Konkursu, niezwłocznie po jej rozpatrzeniu. Decyzja Komisji Reklamacyjnej jest ostateczna i wiążąca.
 6. Reklamacje spóźnione lub niezgodne ze wskazaniami Regulaminu nie będą rozpatrywane.
§ 7.

POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH

 1. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników w związku z udziałem w Konkursie jest Organizator.
 2. Dane osobowe udostępnione przez Uczestników przetwarzane są przez Organizatora w celu, wydania nagród oraz na potrzeby postępowania reklamacyjnego, na co Uczestnik podając Organizatorowi dane osobowe wyraża zgodę.
 3. Podanie danych osobowych przez Uczestnika jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwia wzięcie udziału w Konkursie przez Uczestnika, w tym uzyskanie prawa do nagrody.
 4. Uczestnikowi przysługuje prawo dostępu do dotyczących go danych osobowych i ich poprawiania.
 5. Uczestnik podając dane osobowe na potrzeby Konkursu oświadcza, iż dane te stanowią jego danego osobowe i są zgodne ze stanem faktycznym.
§ 8.


POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 1. Wzięcie udziału w Konkursie oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego Regulaminu.
 2. Od Organizatora nie są zależne: funkcjonowanie sieci Internet, funkcjonowanie Serwisu Facebook, konfiguracja urządzeń przez Uczestnika Konkursu oraz ustawienia działania sieci Internet wynikające z usług świadczonych przez dostawcę sieci Internet.
 3. Treść Regulaminu jest dostępna w siedzibie Organizatora oraz na stronach Blogów współpracujących przy organizacji Konkursu.  Konkurs nie jest grą losową, ani zakładem wzajemnym w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540 z późn. zm.), a dla jego organizacji nie jest konieczne uzyskanie jakiegokolwiek zezwolenia.
 4. Uczestnikom nie przysługuje jakiekolwiek wynagrodzenie z tytułu uczestnictwa w Konkursie.
 5. Tytuły poszczególnych paragrafów Regulaminu mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą wpływać na interpretację postanowień niniejszego Regulaminu.
 6. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie zastosowanie mają postanowienia powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

Etykiety: